Kto jeszcze nie wie lub wie i nie był, musi koniecznie nadrobić zaległości i wybrać się na wystawę dowrocławskiej Czasoprzestrzeni.

Do 10 marca dawna zajezdnia Dąbie przy ul. Tramwajowej 1/3 we Wrocławiu, gości festiwal Olympus Perspective Playground. Setki metrów kwadratowych atrakcji dla entuzjastów fotografii i nie tylko. Wydarzenie polecam każdemu, kto interesuje się sztuką, chce sprawdzić się w robieniu zdjęć lub po prostu fajnie i kreatywnie spędzić czas.

Obiecuję, że każdy może poczuć się tam jak profesjonalny fotograf! Do wypożyczenia są bowiem aparaty Olympusa, a przy wyjściu dostaje się w prezencie kartę pamięci ze zrobionymi zdjęciami.

fot. MP

Mnóstwo atrakcji w jednym miejscu przyciąga wielu ludzi. Co więc można tam zobaczyć, czego doświadczyć?

Zacznijmy od tego, że już sama przestrzeń starej zajezdni wzbudza ciekawość. Zwiedzając wystawę możemy natknąć się na oryginalne elementy budynku, które również mogą być ciekawym tematem do fotografowania.

Pierwsze kroki skierowaliśmy do zaaranżowanej przestrzeni, w której można zrobić zdjęcie na ogromnej huśtawce, wśród święcących lampek czy w kolorowym labiryncie.

fot. MP

Czymś, co zachwyciło mnie najbardziej, jest rzeźba Resonant Space (Marcus Doering, Ben Lauber), która wykorzystuje ruch ciała osoby znajdującej się w środku. Dzięki temu wyświetlany obraz zmienia się, jak w kalejdoskopie i nigdy się nie powtarza. Polecam również malowanie światłem. Przy pomocy fotografa można stworzyć ciekawe i niepowtarzalne obrazy.

fot. MP

Jeśli chcecie podziwiać piękno ludzkiego oka, koniecznie zróbcie zdjęcie swojej tęczówki. Uwierzcie mi – macie piękne oczy! A to jest być może jedyna okazja, żeby móc podziwiać swoje oko w dużym formacie.

Na terenie festiwalu działa również studio fotograficzne. Poproście pana, żeby zrobił Wam zdjęcie albo zróbcie je sami.

Na wycieczkę do Czasoprzestrzeni polecam poświęcić około 3-4 godziny, szczególnie w „godzinach szczytu”, kiedy wystawę odwiedza wielu ludzi. Spędziłam tam dwie godziny i uważam, że to zdecydowanie za mało, ale na pewno wybiorę się jeszcze raz. A już niedługo pokażę Wam pełną galerię zdjęć. 🙂

Czytaj dalej: informacje praktyczne

Strony: 1 2