Kto jeszcze nie wie lub wie i nie był, musi koniecznie nadrobić zaległości i wybrać się na wystawę do wrocławskiej Czasoprzestrzeni na wydarzenie Olympus Perspective Playground.

Do 10 marca dawna zajezdnia Dąbie przy ul. Tramwajowej 1/3 we Wrocławiu, gości festiwal Olympus Perspective Playground. Setki metrów kwadratowych atrakcji dla entuzjastów fotografii i nie tylko. Wydarzenie polecam każdemu, kto interesuje się sztuką, chce sprawdzić się w robieniu zdjęć lub po prostu fajnie i kreatywnie spędzić czas.

Obiecuję, że każdy może poczuć się tam jak profesjonalny fotograf! Do wypożyczenia są bowiem aparaty Olympusa, a przy wyjściu dostaje się w prezencie kartę pamięci ze zrobionymi zdjęciami.

Olympus Perspective Playground Wrocław Czasoprzestrzeń

Co zobaczyć na Olympus Perspective Playground?

Mnóstwo atrakcji w jednym miejscu przyciąga wielu ludzi. Co więc można tam zobaczyć, czego doświadczyć?

Zacznijmy od tego, że już sama przestrzeń starej zajezdni wzbudza ciekawość. Zwiedzając wystawę możemy natknąć się na oryginalne elementy budynku, które również mogą być ciekawym tematem do fotografowania.

Pierwsze kroki skierowaliśmy do zaaranżowanej przestrzeni, w której można zrobić zdjęcie na ogromnej huśtawce, wśród święcących lampek czy w kolorowym labiryncie.

Olympus Perspective Playground Wrocław Czasoprzestrzeń

Czymś, co zachwyciło mnie najbardziej, jest rzeźba Resonant Space (Marcus Doering, Ben Lauber), która wykorzystuje ruch ciała osoby znajdującej się w środku. Dzięki temu wyświetlany obraz zmienia się, jak w kalejdoskopie i nigdy się nie powtarza. Polecam również malowanie światłem. Przy pomocy fotografa można stworzyć ciekawe i niepowtarzalne obrazy.

Olympus Perspective Playground Wrocław Czasoprzestrzeń

Olympus Perspective Playground Wrocław Czasoprzestrzeń

Jeśli chcecie podziwiać piękno ludzkiego oka, koniecznie zróbcie zdjęcie swojej tęczówki. Uwierzcie mi – macie piękne oczy! A to jest być może jedyna okazja, żeby móc podziwiać swoje oko w dużym formacie.

Olympus Perspective Playground Wrocław Czasoprzestrzeń

Na terenie festiwalu działa również studio fotograficzne. Poproście pana, żeby zrobił Wam zdjęcie albo zróbcie je sami.

Olympus Perspective Playground Wrocław Czasoprzestrzeń

Na wycieczkę do Czasoprzestrzeni polecam poświęcić około 3-4 godziny, szczególnie w „godzinach szczytu”, kiedy wystawę odwiedza wielu ludzi. Spędziłam tam dwie godziny i uważam, że to zdecydowanie za mało, ale na pewno wybiorę się jeszcze raz.

Informacje praktyczne

  • Wstęp: bezpłatny po wcześniejszej rejestracji,
  • Możliwość wypożyczenia aparatu Olympus (karta pamięci w prezencie),
  • Optymalny czas zwiedzania dla maniaków fotografii: 3 godziny,
  • Jeśli możesz to zabierz ze sobą znajomych lub modela – świetna zabawa gwarantowana,
  • Godziny otwarcia: 11:00 – 21:00 (niedziela – środa), 11:00 – 23:00 (czwartek – sobota),
  • Wydarzenie trwa do 10 marca 2019.