Spacer w koronach drzew – Jańskie Łaźnie


Czechy, Europa, Podróże / sobota, 26 stycznia, 2019

Kraj, który nie ma dostępu do morza, a z trzech stron otoczony jest górami. Graniczy z Polską, Austrią, Niemcami i Słowacją, a większość terytorium zajmują tereny wyżynno-górskie. Czechy – nasz południowy sąsiad. Kraj bogaty w atrakcje turystyczne, od którego dzielą nas niecałe trzy godziny drogi z Wrocławia.

Ścieżka w koronach drzew

Atrakcja turystyczna otwarta w 2017 roku, położona w czeskiej części Karkonoskiego Parku Narodowego w miejscowości Jańskie Łaźnie. Można podziwiać tam piękno lasów: od korzeni aż po korony drzew.

Zwiedzanie rozpoczyna się w podziemiu konstrukcji: centrum edukacyjnym, w którym można zobaczyć system korzeniowy drzew. Idąc do góry, przemierza się trasę o długości 1500 metrów. Po drodze można podglądać leśne życie, zobaczyć różne gatunki drzew – niektóre z nich są bardzo stare. Ścieżka wyposażona jest w tabliczki informacyjne oraz „lunety”, które nakierowują nasz wzrok na okazy przyrody opisane w poszczególnych punktach trasy.

Wieża ma 45 metrów, a z jej szczytu rozpościera się widok na piękne Karkonosze. Na samej górze znajdują się ławeczki, więc na spokojnie można podziwiać okoliczny krajobraz, np. jedząc drugie śniadanie.

Atrakcją dla odważnych jest zjeżdżalnia – dostępna za dodatkową opłatą. W ekspresowym tempie można zjechać na dół i podnieść sobie poziom adrenaliny.

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *